English

MEIST

Kauni bränd on Põhjamaade turul alates aastast 1996 kui ajatute kvaliteeetsete kudumite looja. Kauni Kudumid asutaja ja eestvedaja on villaseid kudumeid südamest väärtustav disainer Kauni Sillat.

Kauni Kudumid kasutab villast lõnga, mis tuleb usaldusväärsetelt ja mainekatelt koostööpartneritelt. Meie suure kollektsiooni kudumite valmistajad on Pärnu parimad kudujad ja õmblejad, kelle jaoks on kvaliteet auasi.

Kauni kampsunite disain on ajatu ning pakub kandjale rõõmu palju aastaid, olles vastupidav, ning muutudes kandes veelgi pehmemaks. Meie kudumid valmivad käsitsi kootud masinatel käsitööna. Kauni kampsunid on kõrge kvaliteedi ja korraliku lõppviimistlusega. Villased kampsunid on kõik läbinud kerge uhtumisprotsessi, olles juba ostes pehmed ning soojahoidvad. Meie kudumid on ideaalsed nii sumedate suveõhtute jalutuskäikudel kui talviste külmade ajal soojahoidjaks nii jahedas ruumis kui õues talvematli all.

Me koome väge, soojust ja armastust!

Ma olen tänulik, kui meie kudum valmistab rõõmu,  loob sulle sooja ja sa tunned, et oled hoitud!
Ma olen tänulik, kui saad meie villase kudumiga rännata pikkadel matkaradadel ja jalutuskäikudel.
Ma olen tänulik, kui meie kudum soojendab sind romantilisel õhtul kaminatule ääres keset väljas paukuvat külma talve.
Ma olen tänulik, kui tunned end turvaliselt ja kaitstuna meie sooja villase peedi all, nautides klaasi veini koos oma sõpradega sumedal suveõhtul.
Ma olen tänulik, kui meie värviküllane kudum toob sulle kiitvaid komplimente ja hoiab sind soojas suvisel jaanipäeval, öövilus suveõhtut nautides.
Ma olen tänulik, kui meie väekas kudum on sinu soe kingitus sinu kallile.
Ma olen tänulik, kui meie iidsed ja vägevad väemustrid loovad sulle õnne, tervist, küllust, väge ja armastust!

Armastusega
Kauni

Kauni kudumid

1951, 1996

Kauni vanemate ilus armastuslugu sai alguse väikeses lõngavabrikus, kus Kauni ema noorukese raamatupidajana ja vabriku juhataja ametit pidav isa esmakordselt 1951 aastal kohtusid. Kunstnikukäega isa ja käsitööarmastusega ema kauaoodatud tütrest sai loominguline tüdruk, kel nii pintslid kui kudumisvardad üsna varakult pihku jäid. Uute kampsunite ideid tuli aga sellise kiirusega, et vardad järgi ei jõudnud. Isa ostis Kaunile kudumismasina, mis aitas palju kiiremini kõik need lennukad ideed ka teostada.

Mütse, salle ja kampsuneid jagus nii perele kui sõpradele. Õpingud jätkusid TpedIs-s, kus sai taskusse kunsti-ja käsitööõpetaja diplom.
1996 aastal sai alguse Kauni bränd, mis on tänaseks kudumimüüjana tuntud põhiliselt Taanis, Rootsis, Norras, aga ka Euroopas. Kudumid valmivad Pärnus käsimasinatel ja kätkevad endas kudujate-õmblejate käsitööoskused ja –armastuse.


SÜDAMEASI

...on loomulikult seotud lastega.
Minu ainukeseks hobiks, mis võtab kogu mu vaba aja, on Pärnu Vabakool, kogukonnakool, mille idee 1992 aastal Eestisse tõin ja mis 1997 aastal uksed avas. See kool on olnud mu elustiil, inspiratsioon, usk ja rõõm kõik need aastad ja on jätkuvalt, andes koolitäiele lastele rõõmsad, elamuslikud ja turvalised koolipäevad.
www.vabakool.ee -Pärnu kõige lapsesõbralikum kool

Kauni kudumid

HOIAKUD

Ole rõõmus selle üle mis sul on

Kauni disain on ajatu ja ei ole otseselt seotud aina vahelduvate moevooludega. Meie kvaliteetselt toodetud tooted on pikaealised ja rõõmustavad kandjat palju aastaid, hoides kokku meie Emakese Maa ressurse, sest need ei vaja iga-aastast väljavahetamist uute vastu. Tooted lähevad kandmisel ka pehmemaks ja mugavamaks.

Kudumisjäägid

Me koome oma tooteid otse lõikesse ja seega on meie kudumisjäägid väikesed.
See vähene saab „uue elu“ kottide, randmealuste jms põneva näol.

Kastide taaskasutus

Kastid mida kasutame oma välisklientidele kauba saatmiseks, on enamjaolt taaskasutus. Teeme koostööd teiste poodidega ja anname pappkastidele uue võimaluse uues ringluses. Kastid, milles saadame sulle e-poest tellitud kauba, on pakitud kenasse kinkekarpi. Anna karbile uus elu ja taaskasuta seda.

Hoiame kokku paberit

Me ei kasuta märkmepabereid, vaid juba prinditud ja ebavajlike paberite „tagakülgi“.

Projekti raames soetati uus poolimismismasin ja
stardiabi kaasati 15 000 € ulatuses.
Projekti toetas Euroopa Regionaalarengu Fond.