English

Villaste toodete hooldamine on imelihtne. Pärast villase eseme pikemat kandmist võib selle mõneks ajaks värske õhu kätte jätta, kus vill taastab ennast ise.
Üldjuhul on villaseid riideid soovitav rohkem tuulutada ja vähem pesta.
Loe läbi alljärgnev materjal, järgi seda, ja Sinu villased kudumid püsivad kaua  justkui uued.

Infoks
Vill on väga nahasõbralik materjal.  Vill on 100% looduslik materjal, mis on kõikidest tekstiilkiududest kõige nahasõbralikum, kõige paremini hingav ja hästi soojustreguleeriv materjal.
Villakiud on pehme ja kohev, hoiab hästi sooja ja laseb õhku läbi. Villased tooted imavad endasse niiskust ja hoiavad seetõttu keha kuivana ka higistades. Tänu looduslikule rasule, millega villakiud on kaetud, ei määrdu materjal kergelt.
Tänu oma kergusele, õhulisusele ja soojusjuhtivusele sobivad villast tooted igaks aastaajaks.

Pesemine ja kuivatamine
Käsipesu 30 oC.  Villane ei talu ka hõõrumist ja nühkimist, pesta tuleks õrnalt, kiirelt ja kergelt muljudes. Üleliigset vett ei tohi villasest välja väänata vaid ainult kergelt pigistada. Pesemiseks kasuta  spetsiaalset villase pesuvahendit. Kindlasti ei soovita pesta pesuvahendiga, mis sisaldab ensüüme või valgendavaid koostisosi.

Tee nii:

  • Villaseid riideid ei triigita vaid aurutatakse, sest triikimine surub villakiud kokku ja nii võib materjal kaotada oma head omadused.
  • Aurutada  soovitame madalal kuumusel, võimalusel  kudumi sisemiselt poolelt. 
  • Kuivatada tuleb  villaseid tooteid laialilaotatuna,  näiteks käterätikule.  Niimoodi saad taastada ka vormist välja veninud eseme õige suuruse ja vormi. Kuna vill imab palju niiskust, siis kuivamine võtab aega.

Hoiatus:

  • Kindlasti ei tohi kudumeid masinaga pesta ja tsentrifugeerida.
  • Keemiline puhastus võib muuta toote värvi ja pehmust.
  • Kuivatamine otsese päiesevalguse käes muudab tooted hapraks.

Projekti raames soetati uus poolimismismasin ja
stardiabi kaasati 15 000 € ulatuses.
Projekti toetas Euroopa Regionaalarengu Fond.